Şeker Hastalığı Belirtileri ve Doğal Tedavi Yöntemleri

Günlük yaşamda gerekli aktiviteleri sürdürebilmemiz için vücudumuz, glukoz denilen bir tür şekere ihtiyaç duyar. Glukoz, tükettiğimiz gıdalarla özellikle de nişastalı ve şekerli olanlarla alınır. Sindirim işlemi sayesinde bu gıdalardaki nişasta ve şeker glukoza çevrilerek kana karışır. Ancak, kandaki glukozun enerji olarak kullanılabilmesi için bir işlem daha gereklidir. Bu işlem vücutta pankreas adı verilen bir organın sağladığı insülin tarafından gerçekleştirilir. Kandaki glukoz, insülin sayesinde hücrelerin içine girebilir ve enerji elde etmek için kullanılır. Pankreas yeterince insülin yapamadığında vücudumuz glukozu kullanamaz ve kandaki bu glukoz, yani şeker giderek yükselir. Bu durumun yol açtığı rahatsızlığa şeker hastalığı (diyabet) diyoruz.

Şeker Hastalığı Tipleri


Tip 1 Diyabet, çok genç yaşlarda başlar. Bu tipte, pankreasta üretilen insülin miktarı çok düşüktür veya üretim tamamen durmuştur. Tip 1 diyabet sıklığı ülkeler (bölgeler) arasında farklılık göstermekte ve her yıl 15 yaş altındaki 100.000 çocuktan 1-42'sinde şeker hastalığı gelişmektedir.

Tip 2 Diyabet, yetişkin yaşlarda başlar. Burada insülin üretiminin eksikliğinden ziyade, üretilen insülin gerektiği şekilde etki gösterememektedir. Çünkü insülin hücrede bulunan bağlantı bölgelerine bağlanamaz. Genel olarak erişkin nüfusta %4-8 oranında tip 2 diyabet görülmektedir.

Ayrıca yatkınlığı olan kişilerde, gebelikte üretilen bazı hormonlara ve metabolik yükteki artışa bağlı olarak gebelik sırasında ortaya çıkan ve gestasyonel (gebelik) diyabet adı verilen bir şeker hastalığı çeşidi daha vardır. Bu tip şeker hastalığında kan şekeri hamilelik sonrasında genellikle normale döner. Ancak bu kişilerin yaklaşık % 40'ında,sonraki 15 yıl içerisinde tip 2 diyabet gelişir. Gebe kadınların yaklaşık % 3'ünde şeker hastalığı ortaya çıkabilir.

Şeker Hastalığının Belirtileri ve Tanısı


 • Sık idrara çıkma,
 • Ağız kuruluğu,
 • Çok su içme,
 • Cilt yaralarının geç iyileşmesi,
 • Kuru ve kaşıntılı bir cilt,
 • Sık sık enfeksiyon gelişmesi
 • Ellerde ve ayaklarda uyuşma, karıncalanma görülür. Ancak bu belirtiler zaman içinde yavaş yavaş ortaya çıkar.

ir kişinin şeker hastası olup olmadığı açlık kan şekeri (AKŞ) ölçümü veya Oral Glikoz Tolerans Testi (OGTT) yapılarak saptanır. AKŞ ölçümü 100-125 mg/dl olması gizli şeker (pre-diyabet) sinyalidir. AKŞ ölçüm sonucunun 126 mg/dl veya daha fazla olması şeker hastalığının varlığını gösterir.OGTT'de glikozdan zengin sıvı aldıktan 2 saat sonraki kan şekeri değeri önemlidir. İkinici saat kan şekeri ölçümü 140-199 mg/dl ise gizli şeker, 200 mg/dl veya daha yüksek ise şeker hastalığı tanısı konulur.

Peki bunları yaptırdık ve Allah Korusun ama bize de Şeker Hastalığı Tanısı konuldu. İlaç da kullanmak istemiyoruz. Yok mu bunun doğal yollarla tedavisi diye düşünüyorsanız size müjdemiz var. Tamda sizin gibi düşünenler için geliştirilmiş bir tedavi yöntemi ile sizi tanıştırmak istiyorum.

Doğal Tedavi Nasıl Yapılır?

şeker hastalığı tedavisi
Evet Artık Sende Şeker Hastalığı Tedavisi Eğitimlerine Katılmak üzeresin. Bu eğitim Programını Diğer Eğitimlerle Sakın Karıştırma. Profesyonel Ekip çalışmasının ürünü olan bu eğitim seti birçok kullanıcının onayını almış tamamen doğal yöntemlerden oluşmaktadır.

 • Sözde Diyabete Son Verdiren İlaçlarla Alakası Yoktur.
 • Özel Programlı Egzersiz Eğitimlerini Öğreneceksin
 • Uzman Diyetisyen Kadrosunun Hazırladığı Beslenme Programına Sahip olacaksın
 • Ölçü Cetveline Sahip olup gelişmeleri Takip Edebilirsin
 • Alışveriş listesi ve 30 farklı Seçenekte Yemek Tarifleri
 • %100 Özgün Video Eğitimlerine Sahip Olacaksın
 • Gebelik Şekeri Tedavisi Kitabı
 • Çocuklarda Diyabet Kitabı 
Evet Bu Eğitim Programına Katılmak Çok Kolay Uygulanabilirliği Çok Kolay Bu Eğitim Setiyle Siz De Diğerleri Gibi Bize Teşekkür Edeceksiniz. Sadece Alıp Bilgisayarına Kurabilirsin İçerik Çeşitliliği Ve Özgün Konularıyla Kafandaki Tüm Soruları Yok ET

Ürün Sitesine Git

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder